Hevoset Espoossa Expo


​​​​​​​Expo-paikat varattavissa Hevoset Espoossa -tapahtumaan!

Suomen kaikkien aikojen monipuolisin hevostapahtuma Hevoset Espoossa valtaa Vermo Areenan 30.-31.8. & sinun on mahdollista varata oma myyntipaikka tapahtumaan. Myyjäksi tai toimintansa esittelijäksi ovat tervetulleita kaikki, jotka haluavat päästä esittelemään tai myymään loistavissa puitteissa suurelle yleisölle. Lähde mukaan toteuttamaan tapahtumaa omalta osaltasi - samalla saat loistavaa näkyvyyttä toiminnallesi!

Haluatko yrityksesi nimen expo-listan jatkoksi? Tutustu paikka- & hintavaihtoehtoihin ja varaa oma expo-paikka:

SISÄEXPO

Sisääntulotaso 1 krs: Yhdistykset ja seurat
Paikkoihin sisältyy yksi pystypöytä - Hinta 125,00€, alv. 0 %

Katsomotaso 2.krs: Expotaso
Paikkoihin sisältyy messuprofiiliseinä & 16 A sähkö

  • Expopaikka 2x3m: Hinta 360,00€, alv. 0 %

  • Expopaikka 4x3m: Hinta 520,00€, alv. 0 %

  • Expopaikka 6x3m: Hinta 760,00, alv. 0 %

  • Expopaikka 8x3m: Hinta 990,00–20 %, alv. 0 %

  • Lisäneliöt expopaikkalle: 80,00€, alv 0 %

ULKOEXPO

Läntinen tai itäinen hiekkakenttä omalla telttarakenteella tai vastaavalla:
Paikkoihin sisältyy 16 A sähkö

  • Expopaikka 3x3m: Hinta 400,00€, alv. 0 %

  • Expopaikka 4x6m: Hinta 600,00€, alv. 0 %

  • Expopaikka 6x10m: Hinta 800,00€, alv. 0 %

  • Lisäneliöt expopaikalle: 80,00€, alv. 0 %

Myyntivaunu-paikat, läntinen tai itäinen rakennuksen pääty:
Paikka max. 4x6m, sisältäen sähkön A16 (suko-sähkö sovittava erikseen)
Hinta: 800,00€, alv. 0 %

Pöytäpaikka:
Omalla pöydällä, esim. kepparipuisto tai rakennuksen itäinen pääty
Hinta: 80,00€ / neliö, alv. 0 %


Varaukset:

Sari Viljakainen
sari.viljakainen@wulff.fi
​​​​​​​+358 40 518 9177

HUOM - Paikkoja on rajoitetusti ja paikat myydään varausjärjestyksessä!


Hevoset Espoossa 2025 expossa mukana ovat:

Arador Publishing

Espoon Kaupunki / Leppävaaran koulu

Hepokala Oy

Hepokala Oy tarjoaa verkkokaupassaan varusteita ratsastajille ja hevosille sekä Forest Trail maastoradan käyttöpalveluita Karkkilassa. Tapahtumassa heidän pisteeltään löytyvät Equestrian Stockholmin satulahuovat ja asusteet ratsastajille, Diamond Woolin villahuovat lännenratsastajille, ProGrid mutaritilät tarhojen, pihattojen, portin edustojen ja syöttöpaikkojen pysyvään kunnostamiseen sekä Wiper Horse Dryer hevoskuivaimet, koot S ja M erikoistarjouksena.

Hoofin

Hoofin on käytettyjen hevostarvikkeiden koti, joka on sitoutunut edistämään kestävää kehitystä hevosalalla. Heidän tavoitteenaan on tuoda kierrätys osaksi jokaisen hevosharrastajan arkea. Verkkokaupasta voit ostaa käytettyjä ja kierrätettyjä hevostarvikkeita yhtä vaivattomasti kuin uusia!
Mikäli sinulla on isompi tai pienempikin määrä tarvikkeita, joista haluat päästä eroon kerralla, All Inclusive -myyntipalvelu hoitaa kaiken puolestasi.
Hoofin järjestää käytettyjen hevostarvikkeiden pop up -kirppiksen Hevoset Espoossa -tapahtumassa.
Haluatko tavarasi myyntiin? Ilmoittaudu helposti Hoofinin verkkosivujen lomakkeella.

Hopoti.com

House of Horses Helsinki

House of Horses Helsinki on suomalainen vuonna 2017 perustettu vaatebrändi, joka on kasvanut kansainväliseksi ja rakastetuksi brändiksi, jota käyttävät ratsastajat ympäri maailmaa. Tapahtumassa expo pisteeltä löydät laadukkaita ja uniikkeja ratsastus- ja lifestylevaatteita.
VINKKI! Myynnissä myös suuren suosion saavuttaneet hitti Unicorn Lola -ratsastusleggingsit! Nämä ratsastusleggingsit kannattaa ehdottomasti tulla itse kokeilemaan niin tiedät mistä puhutaan!

Jenni Kinnunen

Minna Mäki Tmi

Pollepuoti

Sosiaalipedagoginen Hevostoiminta

Staffansberg

Tapahtumassa osastolta löytyy Safety System esteradan kalustoa ja näytteitä kumimatoista.
Muista tuotteista löytyvät esitteet.

Tarja Ikävalko

Unelmakeppari​​​​​​​

Unelmakeppari.com on Parkanossa vuodesta 2010 asti toiminut kepparikauppa. Heiltä löydät käsin valmistetut keppihevoset ja varusteet. Tapahtumassa saatavilla keppareita kahdessa koossa, paljon erilaisia varusteita, kuten suitsia, riimuja, eri tilanteisiin sopivia loimia & korvahuppuja - jokaiselle jotakin!